Dënohen me vdekje për planifikimin e sulmeve terroriste - Bota Sot
Dënohen me vdekje për planifikimin e sulmeve terroriste

Afrika

Dënohen me vdekje për planifikimin e sulmeve terroriste

Më: 10 mars 2018 Në ora: 21:46
ilustrim

Një gjykatë në Egjipt dënoi sot 10 persona me vdekje dhe pesë të tjerë me burgim të përjetshëm, pasi u gjetën fajtorë për formimin e një qelize terroriste, me qëllim të organizimit të sulmeve ndaj anëtarëve të forcave të sigurisë dhe institucioneve të tjera shtetërore.

Mediat egjiptiane raportojnë se të burgosurit ishin të lidhur me një grup të ndaluar të vëllezërve myslimane dhe se objektivi i sulmeve të tyre duhet të jetë edhe pakica e krishtere.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera