Rrufeja godet kishën, 16 të vdekur - Bota Sot
Rrufeja godet kishën, 16 të vdekur

Afrika

Rrufeja godet kishën, 16 të vdekur

Më: 11 mars 2018 Në ora: 17:44
Foto ilustrim

Kisha adventiste e krishterë në Ruandë është goditur nga një rruge, e cila vrau 16 njerëz dhe plagosi 140 të tjerë, tha sot guvernatorja i krahinës jugore Rouz Murashjankvano.

Ajo tha se 140 besimtarë u plagosën dhe u dërguan në një spital dhe dy prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera