Libi, gjenden mbetjet mortore të fëmijëve të rrëmbyer më 2015 - Bota Sot
Libi, gjenden mbetjet mortore të fëmijëve të rrëmbyer më 2015

Afrika

Libi, gjenden mbetjet mortore të fëmijëve të rrëmbyer më 2015

Më: 8 prill 2018 Në ora: 13:20
Ilustrim

Autoritetet libiane kanë thënë se kanë gjetur mbetjet mortore të tre fëmijëve, që ishin rrëmbyer më 2015 në kryeqytetin Tripoli.

Zyra e hetimeve kriminale në Libi ka thënë sot se trupat janë gjetur në qytetin jugor Surman.

Një grup i armatosur kishte rrëmbyer fëmijët e familjes së biznesmenit Reyad al-Shershari dhe në këmbim të lirimit të tyre kishin kërkuar shpërblim. Fëmijët ishin nga mosha pesë deri në 12 vjeç, në kohën kur ishin rrëmbyer, transmeton AP.

Al-Shershari u ka thënë mediave lokale se ai u ka bërë apel autoriteve gjatë këtyre viteve, por ata kanë dështuar që ta zbardhin këtë rast.

Në muajin mars, zyra për hetime kishte thënë se kanë arrestuar liderin e këtij grupi dhe kanë vrarë anëtarët e tjerë të tij.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera