Pamje nga aksidenti ajror në Algjeri - Bota Sot
Pamje nga aksidenti ajror në Algjeri

Afrika

Pamje nga aksidenti ajror në Algjeri

Më: 11 prill 2018 Në ora: 12:35
Algjeri

Një aeroplan është rrëzuar në Algjeri ku raportohet se kanë vdekur rreth 200 persona.

Avioni ishte duke transportuar dhjetëra ushtarë dhe pajisje luftarake, në momentin kur u regjistrua aksidenti ajror, rreth orës 8 të mëngjesit me kohë lokale.

Avioni i përfshirë në këtë tragjedi ajrore ishte një “Ilyushin Il-78” dhe sapo ishte ngritur në fluturim nga baza ajrore “Boufarik”.

Pamjet nga ky aksident tragjik mund t`i shihni në videon e mëposhtme:

https://www.express.co.uk/videos/534944/Aftermath-of-plane-crash-near-military-airport-in-Algeria

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera