Libi: Shtatë të vrarë në një komision zgjedhor - Bota Sot
Libi: Shtatë të vrarë në një komision zgjedhor

Afrika

Libi: Shtatë të vrarë në një komision zgjedhor

Më: 2 maj 2018 Në ora: 12:31
Libi

Të paktën shtatë vetë u vranë në një sulm ndaj komisionit zgjedhor të Libisë në Tripoli, tha zëdhënësi i Komisionit, Calder Omar.

"Në incident, shtatë vetë u vranë - tre anëtarë të komisionit dhe katër oficerë të sigurisë," tha Omar, transmeton Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera