Arabia Saudite sulmon rebelët nga ajri dhe deti - Bota Sot
Arabia Saudite sulmon rebelët nga ajri dhe deti

Afrika

Arabia Saudite sulmon rebelët nga ajri dhe deti

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 07:09
Ilustrim

Forcat me mbështetjen e Arabisë Saudite kanë filluar një sulm në portin kryesor të Hudejdes pasi rebelët Houthi injoruan një afat përfundimtar për t'u tërhequr, thonë raportet për BBC.

Sipas mediave rajonale, pozicionet rebele po bombardohen nga ajri dhe deti.

Agjencitë e ndihmës kanë paralajmëruar për një katastrofë humanitare nëse qyteti është sulmuar, me deri në një të katërtën e një milion viktimave të mundshme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera