Një i vdekur dhe 20 të lënduar nga rrëzimi i aeroplanit - Bota Sot
Një i vdekur dhe 20 të lënduar nga rrëzimi i aeroplanit

Afrika

Një i vdekur dhe 20 të lënduar nga rrëzimi i aeroplanit

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 19:18
Pamje nga vendi i ngjarjes

(E plotësuar) - Një person ka humbur jetën dhe 20 janë lënduar sot, kur një aeroplan çarter u përplas në Afrikën e Jugut.

Siç njoftuan zyrtarët vendor, aksidenti ndodhi në kryeqytetin Pretoria, ndërsa nuk janë bërë të ditura shkaqet e aksidentit dhe as gjendja shëndetësore e të lënduarve.

Disa persona janë plagosur pas rrëzimit të aeroplanit në Afrikën Jugore

Të paktën 19 persona janë plagosur, pas rrëzimit të një aeroplani në qytetin Pretoria në Afrikën Jugore.

Shërbimet lokale të emergjencës kanë publikuar një fotografi në Twitter duke larguar pasagjerët nga aeroplani.

Raporte të pakonfirmuara kanë thënë se një person është i plagosur seriozisht.

Në fotografi shihet se aeroplani i djegur i takon kompanisë, "Martin's Air Charter".

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera