Vriten 27 persona në Nigeri - Bota Sot
Vriten 27 persona në Nigeri

Afrika

Vriten 27 persona në Nigeri

Më: 30 tetor 2018 Në ora: 18:29
Nigeri

Lëvizja myslimane shiite në Nigeri, njoftoi sot se trupat nigeriane qëlluan dhe vranë të paktën 27 anëtarë të lëvizjes së saj, gjatë një procesi fetar në kryeqytetin Abuja.

Zëdhënësi i Lëvizjes Islamike të Nigerisë, Ibrahim Musa tha se 6 vetë u vranë të shtunën dhe 21 të tjerë të hënën, njoftojnë mediat vendore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat