Haradinaj: Institucionet do të interesohen për çmimet e naftës - Bota Sot
Haradinaj: Institucionet do të interesohen për çmimet e naftës

Aktuale

Haradinaj: Institucionet do të interesohen për çmimet e naftës

Më: 27 dhjetor 2018 Në ora: 10:25
Pamje nga takimi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar përfaqësuesit e Shoqatës së Naftëtarëve, ku ka shprehur interesimin institucional për çmimin e naftës dhe derivateve në tregun e Kosovës.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës me vëmendje po e përcjellë gjendjen në tregun e naftës dhe do të bashkëpunojë ngushtë me mekanizmat që e rregullojnë këtë sektor.

“Pasi dëgjova edhe qëndrimin e tyre, premtova për angazhimin tim për zgjidhjen e shumë pengesave administrative me të cilat po përballet ky treg, siç janë mungesa e ligjit për naftën dhe e depove doganore, si dhe taksa për kyçjen në rrugë, të cilat e rrisin koston e importuesve dhe rrjedhimisht edhe çmimin në treg. Duke respektuar tregun e lirë, kam insistuar në kujdes ndaj qytetarëve të vendit”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...