Haradinaj: Do të bëjmë çmos për ta ndriçuar fatin edhe të njeriut të fundit të zhdukur gjatë luftës - Bota Sot
Haradinaj: Do të bëjmë çmos për ta ndriçuar fatin edhe të njeriut të fundit të zhdukur gjatë luftës

Aktuale

Haradinaj: Do të bëjmë çmos për ta ndriçuar fatin edhe të njeriut të fundit të zhdukur gjatë luftës

Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 12:43
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj,

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe tek përmendorja e të pagjeturëve para Kuvendit të Kosovës.

Ai është zotuar se të bën çmos për ta ndriçuar fatin e të zhdukurëve gjatë luftës, 

“Kosovës i mungojnë njerëzit e saj, çdo ditë e çdo vit. Sot, në këtë fundvit, bëra homazhe te obelisku për të pagjeturit, në shenjë bashkëndjenje e respekti për secilin familjar që ende jeton në agoninë e pritjes për më të dashurit dhe me zotimin se do të bëjmë çmos për ta ndriçuar fatin edhe të njeriut të fundit të Kosovës, të zhdukur gjatë luftës”, ka shkruar Haradinaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...