Kush është ambasadori Grenell, të cilin e takoi Thaçi në Berlin - Bota Sot
Kush është ambasadori Grenell, të cilin e takoi Thaçi në Berlin

Aktuale

Kush është ambasadori Grenell, të cilin e takoi Thaçi në Berlin

Më: 7 janar 2019 Në ora: 20:32
Richard Ggrenell

Ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Ggrenell, rreth tre javë më parë, ishte nikoqir i një takimi të rëndësishëm, ku për mysafir pati presidentin Hashim Thaçi.

Richard Grenell konsiderohet  si person i besuar i shefit të shtëpisë së bardhë. Ai ka qenë zëdhënës dhe ndihmës i Xhon Boltonit, derisa aktualisht këshilltari për siguri nacionale i Trump, ishte ambasador i SHBA'së në OKB.

Mediet raportojnë se ai, një ditë, edhe mund të bëhet i dërguari i Amerikës në Kombet e Bashkuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...