Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm - Bota Sot
Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

Aktuale

Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

Më: 10 janar 2019 Në ora: 17:00
Ilir Meta

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në sekondën e fundit si president i vendit tim.

Deklarata e tij në Facebook vjen pas kritikave që mori për shkak të mos dekretimit të Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, i cili ishte propozuar nga ana e kryeministrit Edi Rama, duke mos shkarkuar kështu ministrin aktual Ditmir Bushati.

Meta më herët kishte deklaruar se Cakaj nuk ka përvojë në fushën e diplomacisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...