Murtezaj: Traktati Franko-Gjerman, një e arritur e madhe - Bota Sot
Murtezaj: Traktati Franko-Gjerman, një e arritur e madhe

Aktuale

Murtezaj: Traktati Franko-Gjerman, një e arritur e madhe

Nga: E.K Më: 22 janar 2019 Në ora: 13:44
Valon Murtezaj

Valon Murtezaj, ish zëvendësministër në Ministrinë për Punë të Jashtme të Kosovës dhe professor në Universitetin e Parisit, në një postim në facebook ka folur për nënshkrimin e Traktatit Franko-Gjerman në Achen.

Murtezaj këtë traktat e ka cilësuar si të arritur për të ardhmen e Evropës. Kjo e arritur është shpresë për përballje efektive me sfidat e kontinentit dhe më gjerë. Ai ka shprehur mirënjohje për Merkel dhe Macron

Postimi i plotë:

Nënshkrimi sot i Traktatit Franko - Gjerman të Aachen-it, është arritje e madhe për paqen dhe progresin Evropian. Agjenda e përbashkët ndërmjet Gjermanisë dhe Francës për të ardhmen jep shpresë për përballje efektive me sfidat e kontinentit dhe ato globale. Mirënjohje për lidershipin madhështor të Angela Merkel dhe Emmanuel Macron për këtë arritje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...