“Haradinaj nuk e shkarkoi Rikallon për dhunën ndaj shqiptarëve gjatë luftës, sepse i rrezikohej Qeveria” - Bota Sot
“Haradinaj nuk e shkarkoi Rikallon për dhunën ndaj shqiptarëve gjatë luftës, sepse i rrezikohej Qeveria”

Aktuale

“Haradinaj nuk e shkarkoi Rikallon për dhunën ndaj shqiptarëve gjatë luftës, sepse i rrezikohej Qeveria”

Nga: D.RR Më: 2 shkurt 2019 Në ora: 10:11
Nenad Rikalo dhe Ramush Haradinaj

Shefi i GP të LDK-së, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka reaguar për shkarkimin e tanishëm të ministrit serb, Nenad Rikallo.

Hoti ka shkruar se Haradinaj nuk e shkarkoi Rikallon kur qytetarët e Dardanisë kërkuan të shkarkohet ai për shkak të dhunës ndaj shqiptarëve gjatë luftës, sepse sipas Hotit, Haradinajt i rrezikohej qeveria, pë.

Postimi i plotë:

Qytetaret e Dardanise kerkuan te shkarkohet Rikallo per dhunen ndaj shqiptareve gjate luftes. Haradinaj nuk e shkarkoi sepse i rrezikohej Qeveria.
Tash Rikallo nuk eshte i rendesishem, sepse Haradinaj e ka gjetur nje pertner tjeter. Per te mbajtur qeverine edhe disa dite, ai e shkarkoje ate. 
Kjo eshte "politike" e "vendimeve te medha".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...