Kuvendi formon Komisionit Ad Hoc për rregullimin e fushës së skemave sociale - Bota Sot
Kuvendi formon Komisionit Ad Hoc për rregullimin e fushës së skemave sociale

Aktuale

Kuvendi formon Komisionit Ad Hoc për rregullimin e fushës së skemave sociale

Më: 3 shkurt 2019 Në ora: 00:03
Kuvendi i Kosovës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, gjatë votimit të mbajtur në mesnatë kanë miratuar propozimin për formimin e Komisionit Ad Hoc për përpilimin e Kodit për rregullimin dhe menaxhimin e fushës së pensioneve dhe beneficioneve nga sigurimi social.

Pro Komisionit Ad Hoc kanë votuar 61 deputetë, ndërsa 2 kanë abstenuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat