Ahmeti: E vërteta e takimit në shtëpinë e Thaçit do të dalë në sipërfaqe - Bota Sot
Ahmeti: E vërteta e takimit në shtëpinë e Thaçit do të dalë në sipërfaqe

Aktuale

Ahmeti: E vërteta e takimit në shtëpinë e Thaçit do të dalë në sipërfaqe

Nga: D. B Më: 5 shkurt 2019 Në ora: 21:47
Hidajet Ahmeti

Analisti politik Hidajet Ahmeti, ka thënë se takimet e tilla, si në rastin e Thaçit në shtëpinë e tij, me liderët politik dhe me kryeministrin Edi Rama, kanë mesazh të qarta, që posaçërisht lidhen me taksën.

“Gjykoj se e vërteta e takimit të së dielës do të dalë në sipërfaqe ditët në vijim, edhe pse një e vërtet e pakontestueshme është se, çështja e taksës ka qenë temë qendrore, pasi dihen qëndrimet publike të zotit Rama, Veseli e Thaçi lidhur me çështjen e taksës. Mbi të gjitha takimet brenda konstruktivitetit politik janë të mirëseardhura, por nëse këto takime janë brenda logjikës së presionit psikologjik nuk e kanë as efektin, por e as kohen e vendin e duhur”, ka thënë Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...