Plani i Thaçit për ndarjen e Kosovës - Bota Sot
Plani i Thaçit për ndarjen e Kosovës

Aktuale

Plani i Thaçit për ndarjen e Kosovës

Nga: N.Sh Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 11:17
Hashim Thaçi

Profesori Faton Kurti, njëherësh edhe kryetar i Republikanëve të Kosovës, përmes një postimi në Facebook, e ka komentuar deklaratën e presidentit Hashim Thaçi ku ka folur për nënshkrimin e marrëveshjes së demarkacionin me Maqedoninë dhe Malin e Zi.

Thaçi ka thënë se pas kësaj kanë ndodhur trazira, probleme gaz lotsjellës dhe demonstrime por, sipas tij, në fund marrëveshja ka qenë e drejtë.

Kurti pas kësaj thotë se, Thaçi e ka ndërmend të përdor të njëjtën strategji për ndarjen e Kosovës.

Por, kësaj herë thotë se, nuk do ta lejojnë qytetarët e Kosovës që integritetin territorial të Kosovës ta fut në pazar.

Ja reagimi i Kurtit:

PLANI DINAK I THAÇIT PËR NDARJEN / NDRYSHIMIN E KUFIRIT ME SERBINË!

Deklarata e Thaçit për Zërin e Amerikës: “Unë e kam nënshkruar edhe marrëveshjen e demarkacionit me Maqedoninë dhe me Malin e Zi, pas kësaj ka patur trazira, ka patur probleme, ka patur gaz lotsjellës dhe demonstrime – por në fund marrëveshja ka qenë e “drejt“!

D.m.th. Thaçi e ka ndërmend ta përdor “dredhinë” të njëjtën strategji edhe për ndarjen e Kosovës sikurse e përdori edhe për demarkacionin me Maqedonin dhe Malin e Zi, ku Kosova humbi me mijëra hektar territor! Si atëherë edhe tash, “korrigjimi i lehtë” po rezultonë shumë i rëndë për Kosovën e vogël.

Z. Thaçi, kësaj here qytetarët e Kosovës nuk do të lejojnë më askend të fusin në pazar integritetin territorial ose të falin territor të Kosovës “PËR VIZA” apo “PËR NJOHJE TË KOSOVËS”. FK

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat