Largim masovik i Mjekëve dhe Infermierëve nga Sindikata - Bota Sot
Largim masovik i Mjekëve dhe Infermierëve nga Sindikata

Aktuale

Largim masovik i Mjekëve dhe Infermierëve nga Sindikata

Nga: K.M Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 16:34
Mjekët e QKUK

Gazeta Shëndeti nga burimet e saj ka mësuar se sot do të ketë largim masovik nga Sindikata të Mjekëve dhe Infermierëve të Klinikave të ndryshme të QKUK-së.

Ata shprehen se janë të pakënaqur me përfaqësimin e sindikatës ndaj punëtorëve shëndetësorë.

Një numër i madh i Infermierëve po konsiderojnë se Sindikata ka bërë shkelje dhe mospërfaqësim aspak të duhur të Infermierëve.

Ndërsa një numër akoma më i madh i Mjekëve po vlerëson se Sindikata në vend se të përfaqësoj denjësisht Mjekët ajo përkundrazi ka bërë të kundërtën e kësaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat