Deputeti i PDK-së: Nuk duhet ta presim letrën e tretë të SHBA-ve për taksën - Bota Sot
Deputeti i PDK-së: Nuk duhet ta presim letrën e tretë të SHBA-ve për taksën

Aktuale

Deputeti i PDK-së: Nuk duhet ta presim letrën e tretë të SHBA-ve për taksën

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 10:32
Kuvendi i Kosovës

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i ka bërë thirrje kryeministrit Ramush Haradinaj që të reflektojë për taksën dhe të mos e presë letrën e tretë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës që mund të përmbajë kritika më të rënda.

Haxhiu ka thënë se duhet të ruhet partneriteti me SHBA-në dhe kjo, sipas tij, mund të arrihet duke pezulluar taksën për 120 ditë, ashtu siç po bën thirrje shefi i tij, Kadri Veseli.

“Nëse e shikojmë në aspektin strategjik dhe ngjarjeve të fundit, brenda një muaji kemi dy letra të Donald Trumpit ndaj Kosovës dhe është çështje që duhet të reflektohet. Nuk do të duhet të pasohej letra e tretë. Ne duhet ta ruajmë këtë partneritet pasi e kemi një kaluar të vështirë dhe fal partneritetit kemi arritur lirinë”, ka thënë Haxhiu.

“[Haradinaj] Është i vetëdijshëm që duhet ta ruajë këtë partneritet. Nëse janë kushtet [heqja e taksës] që kanë vendosur partnerët tanë atëherë duhet të ketë reflektim”, ka shtuar Haxhiu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat