Haradinaj takon themeluesin e Crans Montana, diskutuan për të thelluar bashkëpunimin - Bota Sot
Haradinaj takon themeluesin e Crans Montana, diskutuan për të thelluar bashkëpunimin

Aktuale

Haradinaj takon themeluesin e Crans Montana, diskutuan për të thelluar bashkëpunimin

Nga: Z.B Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 11:57
Foto nga takimi

Kryeministri I Kosvës,Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se është takuar me kryetarin e nderit dhe themeluesin e Crans Montana Forum, ambasadorin Jean-Paul Carteron, bashkëbiseduam për proceset politike në vend dhe rajon, si dhe konsolidimin ndërkombëtar të Kosovës , përcjell “Bota sot”.

Haradinaj ka shkruar se, në kuadër të takimit, shqyrtuam mënyrat më efikase për të thelluar bashkëpunimin tonë, sidomos për organizimin e Forumit Ekonomik në Kosovë këtë vit.

Postimi i plotë:

Me Kryetarin e nderit dhe themeluesin e Crans Montana Forum, ambasadorin Jean-Paul Carteron, bashkëbiseduam për proceset politike në vend dhe rajon, si dhe konsolidimin ndërkombëtar të Kosovës. Në kuadër të takimit, shqyrtuam mënyrat më efikase për të thelluar bashkëpunimin tonë, sidomos për organizimin e Forumit Ekonomik në Kosovë këtë vit. Një ngjarje me peshë të jashtëzakonshme për Kosovën për t’u prezantuar si shtet që i kontribuon paqes e stabilitetit rajonal dhe si ekonomi joshëse për investitorët e huaj potencialë.RH

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...