“Ramush e ke gabuar adresën, nuk e ke qëllim kushtëzimin e Serbisë për njohje…” - Bota Sot
“Ramush e ke gabuar adresën, nuk e ke qëllim kushtëzimin e Serbisë për njohje…”

Aktuale

“Ramush e ke gabuar adresën, nuk e ke qëllim kushtëzimin e Serbisë për njohje…”

Nga: A.Zh Më: 4 mars 2019 Në ora: 14:18
Ramush Haradinaj

Veprimtari Bajram Bajraj, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës për çështjen e taksës ndaj produkteve serbe, duke thënë se ai e ka vendosur atë vetëm për të qëndruar në pushtet.

Ai ka thënë se autorësinë për taksën e mori Kadri Veseli dhe Enver Hoxhaj, ndërsa Haradinaj ia bëri vetëm “aminin”.

Sipas tij, vendimi për taksën ishte ad-hock dhe i pa studiuar mirë, duke theksuar se ajo nuk kishte për qëllim kushtëzimin e Serbisë për njohjen e Kosovës, përcjell Bota sot.

Bajraj më tej ka theksuar se kryeministri Haradinaj ka gabuar adresën edhe për ruajtjen e integritetit territorial, pasi siç ka thënë ai, kufijtë e Kosovës, sot i ruan KFOR-i dhe nuk ka garancë më të fuqishme se sa ombrella e NATO-së mbi Kosovën.

I vetmi kërcënim për ndarjen e Kosovës, sipas tij, vie nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ideja e tij për “korrigjim kufijsh”.

Postimi i plotë i Bajrajt:

Ramushi është kacavarë për "takse", është dro t'varët (virrët) n'të !

Ramush, taksën p'o e mban për pushtet dhe jo për shtet.

Autorësinë për tarifat 100% mbi mallrat nga Serbia dhe B & H, i morën Kadri Veseli dhe Enver Hoxhaj (PDK-SHIK), derisa Kryeministri Haradinaj(AAK),si partner minor i PAN-it dhe me kompetenca të reduktuara r t'kufizuara ekzekutive, i'a bëri vetëm aminin.

- Vendimi për tarifat ishte ad-hock, i pa studiuar dhe akt afektiv ; produkt nga një gjendje mllefi, tersi e dhe KO-je nga deshtimet, keqeverisja dhe fiasko n't'gjitha fushat...!

- Tarifat s'kishin qellim kushtëzimin e Serbisë për njohje, sikurse nuk janë të atilla sa t'detyrojnë Serbinë të gjynjezohet dhe t'a njoh pavarësinë e Kosovës, këtë e di mirë ; Ramushi, Serbia dhe bashkësia nderkombëtare...!

- Me vendimin dhe masën 100% të tarfiave, nuk mbrohet teritori, kufijtë dhe as sovraniteti i vendit, përkundrazi ; i jep n'dorë një atu t'fortë Serbisë që fajin t'i hedh Prishtinës për dialogun.

- Nese Ramushi, si Kryeministër i Kosovës, e ka seriozisht në ruajtjën e sovranitetit, integritetit dhe terësisë teritoriale të Republikës së Kosovës, përballë Serbisë dhe ambicieve t'saja për copëtimin e Kosovës dhe shtetësisë se saj, atëherë Kryeministri ka gabuar adresën, ngase kufijtë e Kosovës, sot i ruan KFOR-i, dhe s'ka garancë m'a t'fuqishme se sa ombrella e NATO-së mbi Kosovën.

I vetmi kërcnim real dhe serioz për ndarjën dhe copëtimin e Kosovës, vije nga presidenti i Kosovës, z.Hashim Thaqi , dhe "plani i tij" n'sherbim t'armikut me idenë e "korigjimit të kufirit", dhe kamuflimin popullist të këtij plani me marrjën e Kosovës Lindore brënda Republikë së Kosovës.

Andaj adresa për rrezikun e copëtimit të Kosovës është: Hashim Thaqi e Edi Rama.

Beteja për ruajtjën e terësisë tokësore të Republikës së Kosovës është brënda sojit, derisa lufta me armikun shekullor, nuk fillon me Neve dhe me gjasë, as s'përfundon këtu...!
Poenta është ; t'i ndalim "tanët" që t'parandalojmë armikun, por kjo s'bëhët dhe s'arrihet me "taksë" dhe duke dëmtuar raportët me Amerikë.

F.B

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...