Takimi i përbashkët mes drejtorit të Përgjithshëm të ATK-së dhe drejtoreshës së Tatimeve të Shqipërisë - Bota Sot
Takimi i përbashkët mes drejtorit të Përgjithshëm të ATK-së dhe drejtoreshës së Tatimeve të Shqipërisë

Aktuale

Takimi i përbashkët mes drejtorit të Përgjithshëm të ATK-së dhe drejtoreshës së Tatimeve të Shqipërisë

Më: 4 mars 2019 Në ora: 18:05
Pamje nga takimi

Në vazhdën e bashkëpunimit të rregullt drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës Ilir Murtezaj me bashkëpunëtor, ka vizituar Drejtorin e Tatimeve në Shqipëri, me ç’ rast ka zhvilluar takim me drejtoreshën e Përgjithshme të Tatimeve të Shqipërisë Vasilika Vjero dhe bashkëpunëtoret e saj.

Takimi kishte në fokus thellimin e bashkëpunimi në mes të dy institucioneve, konkretisht shkëmbimin e përvojave në fushën e marrëveshjeve tatimore ndërkombëtare, si dhe me zbatimin e marrëveshjes për qendrën e përbashkët të trajnimeve.

Image

Administrata Tatimore e Kosovës dhe Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve e Shqipërisë kanë bashkëpunim të ngushtë në fushën e tatimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...