Edhe Italia kërkon tërheqjen e taksës për mallrat serbe - Bota Sot
Edhe Italia kërkon tërheqjen e taksës për mallrat serbe

Aktuale

Edhe Italia kërkon tërheqjen e taksës për mallrat serbe

Më: 6 mars 2019 Në ora: 18:30
Ilustrim

Kryeministri i Italisë ka urdhëruar Kosovën të tërhiqet nga vendimit për taksë 100 për qind për mallrat serbe në mënyrë që ish-armiqtë ballkanikë të mund të vazhdojnë bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian, raporton Associated Press.

Giuseppe Conte tha në Beograd se Italia shpreson që një zgjidhje kompromisi do të arrihet mes Kosovës dhe Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...