Edita Tahiri tregon se si e refuzoi aktorin e njohur amerikan, Richard Gere - Bota Sot
Edita Tahiri tregon se si e refuzoi aktorin e njohur amerikan, Richard Gere

Aktuale

Edita Tahiri tregon se si e refuzoi aktorin e njohur amerikan, Richard Gere

Më: 6 mars 2019 Në ora: 19:31
Richard Gere

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka rrëfyer se si dikur ka refuzuar aktorin e njohur amerikan, Richard Gere.

“Gjatë luftës, në kampet tona vjen lajmi se do të vinte aktori Richard Gere, në Shkup… të gjitha e kishim idhull dhe unë kisha ëndërr ta takoja”, ka rrëfyer ajo në Top Channel.

“Dhe ai më kërkon një takim me mua. Kur hap televizorin e shoh në një takim me ambasadorin e Serbisë. Pra, ka ardh me pa popullin e shtypur apo agresorin”, ka treguar Tahiri.

“Kur erdhën për të më thirrur, u thashë që nuk vij. E refuzova!”, ka kujtuar ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...