Paçarizi: Premisat për heqjen e taksës sot ose këto ditë - Bota Sot
Paçarizi: Premisat për heqjen e taksës sot ose këto ditë

Aktuale

Paçarizi: Premisat për heqjen e taksës sot ose këto ditë

Nga: G.B Më: 9 mars 2019 Në ora: 13:37
Rrahman Paçarizi

Profesori Rrahman Paçarizi ka thënë se ekzistojnë disa premisa për heqjen e taksës sot ose këto ditë, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se David Hale do t’ia kujtojë Haradinajt letrën e Trump-it për përfundimin e procesit me njohje të ndërsjellë, platforma për dialogun si dhe ruajtja e partneritetit me SHBA-në dhe BE-në.

Po ashtu, ai ka thënë se ka dhe premisa që nuk përmenden por që janë reale.

Postimi i tij i plotë:

Premisat për heqjen e taksës sot ose këto ditë

1. David Hale do t'ia rikujtojë kryeministrit Haradinaj letrën e presidentit Trump ku kërkohet përfundimi i procesit me njohje të ndërsjellë;
2. Gjysmëparlamenti ka miratu platformën për dialogun, me çka sigurohet mosndryshimi i statusit të Kosovës, integriteti territorial dhe rendi kushtetues e administrativ i Kosovës, paçka se këto janë edhe provizione të Kushtetutës e cila është e ranguar më lart se një platformë e votuar në Kuvend;
3. Ruajtja e partneritetit me SHBA dhe BE është jetike për Kosovën
Premisat që nuk do të përmenden, por që janë reale:
1. Taksa ka qenë veprim i pamenduar dhe euforik për të mbulu dështimet në politikën e jashtme dhe të brendshme;
2. Kotrabanda dhe interesat ekonomike të grupeve të interesit e kanë korruptuar idenë e taksës;
3. Bizneset që kanë përfituar nga vënia e taksës nuk kanë më asnjë interes nga mbajtja e mëtejshme e saj;
4. Koalicioni duhet te ruhet...

Urime, suksese!
Ne fund, te gjithe jane te lumtur dhe patriota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...