Ish-anëtari i SHIK-ut: Këto janë 5 kushtet që Serbia duhet t’i plotëson, ndryshe nuk kemi çka me bisedua - Bota Sot
Ish-anëtari i SHIK-ut: Këto janë 5 kushtet që Serbia duhet t’i plotëson, ndryshe nuk kemi çka me bisedua

Aktuale

Ish-anëtari i SHIK-ut: Këto janë 5 kushtet që Serbia duhet t’i plotëson, ndryshe nuk kemi çka me bisedua

Nga: N.Sh Më: 10 mars 2019 Në ora: 13:25
Aleksander Vuçiq dhe Hashim Thaçi

Ish-agjenti i SHIK-ut, dhe ish-eprori i lartë i UÇK-së, Naim Miftari, përmes një postimi në Facebook, thotë se pa i plotësuar disa kushtet, të cilat i ka shkruar Miftari, Serbia nuk ka se çka bisedon me Kosovës.

Miftari thotë se, Serbia duhet me kërkua falje për krimet që i kanë bërë gjatë luftërave e sidomos luftës së fundit në Kosovë.

Ai thotë se duhet të bëhet edhe kthimi i territoreve të cilat i kanë pushtuar.

Lexojeni për më shumë, shkrimin e Miftarit:

Na falni Serbi që nuk mujtet me na vra të gjithë neve shqiptarëve.

Vućic, Sheshel, Vulin, Daçiç, Gjuriç....kisha e vampirëve popëve serb thërrasin hapur për luftë dhe masakër kundër nesh, kurse urdhëresat e Kosovës të ngritur në pushtet nga perandoria e krimit te organizuar sidomos kryetari Hashim Thaçi e shoku i tij Kadri Veseli thërrasin qytetaret e Kosovës që ti hjekum pantollat dhe të ja kthejmë edhe b*** Serbisë dhe të ja shtrijmë qafen tonë ndoshta edhe të i kërkojmë Serbisë falje pse nuk kanë mujt me na zhduk të gjithëve!

SERBIJA pa i përbush këto kushte çka ka me biseduar me neve.

1. Pagimi i dëmeve dhe plaçkës së luftës që nga luftat ballkanike deri më sot.

2. Dorzimi i kriminelëve të luftës që nga viti 1945_1999.

3. Kthimi i territoreve të pushtuara gjatë luftës 1 dhe luftës dytë botërore deri sot.

4. Kërkimi i kthimit ne vendet e veta autoktone të shqiptarëve Muhaxher nga Turqia ne rajonin e Nishit, Toplices dhe Sangjakut ... të ndjekur me dhunë nga shteti serb.

5. Kërkimi i faljes nga ana serbe për çdo shtëpi të Shqiptarëve të vrarë e të masakruar që dy shekuj rresht deri te familja e Adem, Shaban, Hamz Jasharit...

Kur ti përbush këto padrejtësi atëherë mundemi me bë biseda përfundimtare për paqen me popullin serb ardhacak sllav nga Karpatet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat