Kryeministri Haradinaj tregon se çfarë bisedoi me njerëzit e Merkelit - Bota Sot
Kryeministri Haradinaj tregon se çfarë bisedoi me njerëzit e Merkelit

Aktuale

Kryeministri Haradinaj tregon se çfarë bisedoi me njerëzit e Merkelit

Nga: D.RR Më: 11 mars 2019 Në ora: 15:56
Ramush Haradinaj në takim me këshilltarët politikë të Kancelares Gjermane Angela Merkel

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka njoftuar në Facebook se ka pasur bisedë të hapur me këshilltarët politikë të Kancelares Gjermane Angela Merkel, ku kanë biseduar me zhvillimet aktuale në vend, procesin e dialogut me Serbinë, konsolidimin e brendshëm të Kosovës dhe rrugën e saj euro-atlantike, përcjellë “Bota sot”.

Haradinaj nuk ka dhënë detaje se cili ishte qëndrimi i gjermanëve për taksën.

Postimi i plotë:

Bisedë e hapur me këshilltarët politikë të Kancelares Gjermane Angela Merkel, Jan Hecker dhe Matthias Luttenberg, për zhvillimet aktuale në vend, procesin e dialogut me Serbinë, konsolidimin e brendshëm të Kosovës dhe rrugën e saj euro-atlantike. Mirënjohës për përkrahjen e vazhdueshme të Gjermanisë në të gjitha etapat e shtetndërtimit të Kosovës. Shteti gjerman është partner i rëndësishëm ekonomik dhe politik i Kosovës dhe zë i fuqishëm i saj në strukturat euro-atlantike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...