U miratua Platforma Vjetore e Politikës së Inteligjencës dhe e Sigurisë - Bota Sot
U miratua Platforma Vjetore e Politikës së Inteligjencës dhe e Sigurisë

Aktuale

U miratua Platforma Vjetore e Politikës së Inteligjencës dhe e Sigurisë

Nga: Z.B Më: 12 mars 2019 Në ora: 15:12
Qeveria e Kosovës

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në mbledhjen e Qeverisë që është mbajtë sot ka bërë të ditur se është miratuar Platforma Vjetore e Politikës së Inteligjencës dhe të Sigurisë.

Përmes një statusi në Facebook, ai ka shkruar se nga kabineti qeveritar, po sot, ka marr aprovimin edhe nisma për negocim të Marrëveshjes së kredisë në mes të Kosovës me Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, për financimin e projektit ‘Trajtimi i ujërave të zeza në Komunën e Gjilanit”.

Postimi i plotë:

Në Mbledhjën e sotme të Qeverisë miratuam Platformën Vjetore të Politikës së Inteligjencës dhe të Sigurisë, ku parashtrohen prioritetet strategjike të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, e cila poashtu përmban udhëzimet e përgjithshme për punën e kësaj agjencie. Nga kabineti qeveritar, po sot, ka marr aprovimin edhe nisma për negocim të Marrëveshjes së kredisë në mes të Kosovës me Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, për financimin e projektit ‘Trajtimi i ujërave të zeza në Komunën e Gjilanit”.RH
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...