Pas anulimit të vizitës së djeshme, zyrtari i lartë britanik arrin sot në Kosovë - Bota Sot
Pas anulimit të vizitës së djeshme, zyrtari i lartë britanik arrin sot në Kosovë

Aktuale

Pas anulimit të vizitës së djeshme, zyrtari i lartë britanik arrin sot në Kosovë

Më: 13 mars 2019 Në ora: 09:43
Ramush Haradinaj dhe Richard Moore

Vizita e paralajmëruar për dje e zyrtarit të lartë britanik, Richard Moore, u anulua shkaku i kushteve atmosferike të cilat i pamundësuan atij udhëtimin për në Prishtinë.

Mirëpo sot, nga Zyra e Kryeministrit, është bërë e ditur se Haradinaj do ta pres në takim në orën 12:00, Richard Moore.

“Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë se javëve të fundit Kosovën e kanë vizituar zyrtarë të lartë ndërkombëtar. Së fundmi në vend ishin dy këshilltarët kryesor të kancelares gjermane Angela Merkel, të cilët kërkuan heqjen e taksës dhe vazhdimin e dialogut me Serbinë.

Mirëpo, pavarësisht kërkesave të tilla, kryeministri Ramush Haradinaj nuk e ka ndërmend të zmbrapset, ai madje ka thënë se është bërë mjaft me trysni dhe presione ndaj Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...