Kundërpërgjigje e fortë ndaj agresorit serb Daçiçit: Durimit tonë po i vjen fundi! - Bota Sot
Kundërpërgjigje e fortë ndaj agresorit serb Daçiçit: Durimit tonë po i vjen fundi!

Aktuale

Kundërpërgjigje e fortë ndaj agresorit serb Daçiçit: Durimit tonë po i vjen fundi!

Nga: N.Sh Më: 13 mars 2019 Në ora: 20:09
Ivica Daçiç

Njohësi i çështjeve politike Arbër Gashi përmes një postimi në Facebook, ka ftuar shqiptarët që të mobilizohen për një kundërpërgjigje ndaj agresorit serb.

Kjo kundërpërgjigje vjen pas kërcënimit të Ivica Daçiçit që i ka bërë Kosovës.

“Gjithashtu, ua bëjë me dije ambasadorëve të akredituar në Prishtinë, komandës së KFOR-it dhe miqve të kombit tonë anekënd globit, se durimit tonë po i vjen fundi”, shkruan ai transmeton gazeta “Bota sot”

“Pas paralajmërimeve kërcënuese të Ivica Daçiç për një agresion të mundshëm të ish-ushtrisë pushtuese ndaj territorit të Republikës së Kosovës, veçanërisht ndaj kompleksit industrial Trepça, në emër të Ballit, i ftoj të gjithë shqiptarët të mobilizohen dhe të përgatiten për një kundërpërgjigje të fortë ndaj agresorit. Gjithashtu, ua bëjë me dije ambasadorëve të akredituar në Prishtinë, komandës së KFOR-it dhe miqve të kombit tonë anekënd globit, se durimit tonë po i vjen fundi. Është e papranueshme dhe e patolerueshme që një shërbëtorë i zellshëm i kriminelëve të luftës, të kërcënoj sërish me agresion ushtarak, vendin dhe kombin tonë”, shkruan Arbër Gashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...