Rrëfimi rrëqethës i Nekibe Kelmendit me 1999, për vrasjen e bashkëshortit dhe djemve të saj - Bota Sot
Rrëfimi rrëqethës i Nekibe Kelmendit me 1999, për vrasjen e bashkëshortit dhe djemve të saj

Aktuale

Rrëfimi rrëqethës i Nekibe Kelmendit me 1999, për vrasjen e bashkëshortit dhe djemve të saj

Më: 25 mars 2019 Në ora: 18:20

Ish avokati i njohur kosovar, Bajram Kelmendi dhe dy bijtë e tij Kastriot Kelmendi dhe Kushtrim Kelmendi janë kujtuar sot në 20 vjetorin e ekzekutimit të tyre.

Ish bashkëshortja e Bajram Kelmendit, Nekibe Kelmendi, kishte rrëfyer natën tragjike të dy dekadave më parë, kur forcat policore serbe kishin hyrë në shtëpinë e tyre dhe kishin marrë që të tre burrat e shtëpisë dhe më pas i kishin vrarë.

Nekibe Kelmendi kishte treguar gjithë ngjarjen për një televizion amerikan pas asaj që kishte ndodhur në familjen e tyre.

Këtë rrëfim të ish Ministres së Drejtësisë së Kosovës, që ka ndërruar jetë më 2011, mund ta ndiqni më poshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...