Rrëfimet e Haradinajt dhe Veselit për nisjen e bombardimeve të NATO-s - Bota Sot
Rrëfimet e Haradinajt dhe Veselit për nisjen e bombardimeve të NATO-s

Aktuale

Rrëfimet e Haradinajt dhe Veselit për nisjen e bombardimeve të NATO-s

Më: 25 mars 2019 Në ora: 20:01
Kadri Veseli dhe Ramush Haradinaj

Janë mbushur dy dekada prej fillimit të sulmeve ajrore të NATO-s në Kosovë kundër forcave ushtarake serbe.

Sulmet filluan më 24 mars 1999 dhe zgjatën plotë 78 ditë, duke i paraprirë ndalimit të gjenocidit serb që po bëhej mbi popullin e Kosovës, ku nga torturat dhe vrasje nuk kursehej askush.

Por a e dinte tash kryeministri Ramush Haradinaj se do të ndodhnin bombardimet e NATO-s.

Për më shumë detaje, ja rrëfimet e Haradinajt dhe Veselit për ngjarjet e asokohe si komandantë të UÇK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...