Takohen Hardinaj dhe ish-Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga - Bota Sot
Takohen Hardinaj dhe ish-Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga

Aktuale

Takohen Hardinaj dhe ish-Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga

Nga: Z.B Më: 28 mars 2019 Në ora: 15:56
Foto nga takimi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se është takuar me ish-Presidenten, Atifete Jahjaga, ku u dakorduan që përkujtimi i çlirimit të vendit të fokusohet në trajtimin e ecjës së Kosovës drejt aspiratës së saj veriatlantike, në 20-vjetorin e hyrjës së trupave të NATO-s, përcjell “Bota sot” .

Permes një postimi ne Facebook, Haradinaj u shpreh: “U zotova se Qeveria do të jetë partnere me të gjithë ata që i japin mbështetje të vazhdueshme trajtimit të kësaj plage të hapur të shoqërisë sonë”.

Postimi i plotë:

Në takim me ish-Presidenten, Atifete Jahjaga, u dakorduam që përkujtimi i çlirimit të vendit të fokusohet në trajtimin e ecjës së Kosovës drejt aspiratës së saj veriatlantike, në 20-vjetorin e hyrjës së trupave të NATO-s. Duke i shprehur mirënjohje zonjës Jahjaga për përkushtimin e saj në trajtimin e viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës dhe përkrahjen e tyre për riintegrim në shoqëri, u zotova se Qeveria do të jetë partnere me të gjithë ata që i japin mbështetje të vazhdueshme trajtimit të kësaj plage të hapur të shoqërisë sonë. RH
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...