Agim Bahtiri ka një ftesë interesante për krerët e shtetit, ejani në Mitrovicë, kafet ua paguaj unë! - Bota Sot
Agim Bahtiri ka një ftesë interesante për krerët e shtetit, ejani në Mitrovicë, kafet ua paguaj unë!

Aktuale

Agim Bahtiri ka një ftesë interesante për krerët e shtetit, ejani në Mitrovicë, kafet ua paguaj unë!

Nga: K.M Më: 2 prill 2019 Në ora: 11:15
Agim Bahtiri

Në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, të cilën do ta publikojmë së shpejti, kryetari komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka folur për shumë çështje të ndjeshme në vend duke përfshirë edhe ndërtimet që po bëhen në “Kodrën e Diellit”, ku po tentohet të bëhet një kolonizim me jo shqiptarë nga vise të ndryshme të ish-Jugosllavisë.

Ai ka kritikuar ashpër Qeverinë e Republikës së Kosovës për mos gatishmërinë që të shtrijë sovranitetin e garantuar me Kushtetutë në gjithë territorin e vendit.

Me që jemi në pranverë dhe moti ka filluar të përmirësohet, ai ka ftuar krerët në Prishtinë që nga Presidenti e deri tek Kryeministri bashkë më Qeverinë për kafe në veri të Mitrovicës ku ua ka hequr edhe dertin e pagesës për kafe ku ka thënë se ai i paguan kafet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat