Rexhaj zbulon emrat e të punësuarve në institucione publike, ja çfarë thotë për Haradinajn! - Bota Sot
Rexhaj zbulon emrat e të punësuarve në institucione publike, ja çfarë thotë për Haradinajn!

Aktuale

Rexhaj zbulon emrat e të punësuarve në institucione publike, ja çfarë thotë për Haradinajn!

Nga: N.H Më: 3 prill 2019 Në ora: 10:23
Asistentja dhe këshilltarja e Kryeministrit

Sali Rexhaj, ish-aktivist politik në Kosovë, tani mërgimtarë në Zvicër, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se kryeministri Haradinaj e din mirë se sa njeriu është punësuar.

Ai në postimin e tij, ka përmendur me emra disa nga të punësuarve.

Ja postimi i tij:

Hiqmuni Bankes Boterore!

Ramushi e din 100 here me mire se sa njeriu eshte punesuar. Jan punesuar djemt e Muharremit, burri i Donikes, reja e Palit, kunatat e Endrit Gellit, krejte fisi Limaj e Krasniq, qikat e Mustafe Muqes, baballaku i Mergimit me kuce e me mace. Qika e Halil Matoshit...komplet familja Ejupi.

Rreth Ramushit nuk ka njeri qe eshte pa pune, as rreth Limes e Klanit Pronto. Edhe nuset, grate e vellezerit e LDK-isteve qe i shesin votat.

Nuk i din banka boterore keto pune. Ajo merret me njerez te thjeshte per te cilet pushtetit palla nuk i han.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...