Ndërtoni karrierën tuaj në kompaninë Gjermane Lufthansa InTouch dhe hulumtoni botën! - Bota Sot
Ndërtoni karrierën tuaj në kompaninë Gjermane Lufthansa InTouch dhe hulumtoni botën!

Aktuale

Ndërtoni karrierën tuaj në kompaninë Gjermane Lufthansa InTouch dhe hulumtoni botën!

Më: 1 prill 2019 Në ora: 10:27
Kompania gjermane Lufthansa InTouch

E flisni gjuhën angleze dhe italiane apo angleze dhe gjermane?Jeni person komunikativ?Ju interesojnë lëshimet e fluturimeve në tërë botën dhe kjo ju duket interesante? Dëshironi të largoheni dhe të njoftoni kultura të reja?

Atëherë ky është rasti i vërtetë për ju!

Kompania Lufthansa InTouch punëson në Bërno!

Bëhuni pjesë përkrahëse e pasagjerëve të korporatës Lufthansa dhe ndërtoni karrierën tuaj!

Kush është grupacioni Lufthansa?

Lufthansa është grupacion ajror, i cili numëron më shumë se 550 ndihmës dhe kompanie të investimeve shoqërore.

Komunikacioni i pasagjerëve ajror është më i madhi segment i biznesit të grupacionit Lufthansa dhe i kryejnë Lufthansa, SËISS, Austrian Airlines, Eurovings, Brussels Airlines dhe Sunekspress Airlines.

Lufthansa inTouch ekipi

Lufthansa InTouch punëson punëtorë nga tërë bota dhe numëron më tepër se 2000 anëtarë të ekipit, të cilët ofrojnë përkrahje

me 30 gjuhë të ndryshme. Diverziteti i skuadrës është ajo e cila e zbukuron këtë kompani.

Në këtë mes shumë kulturor gjithëcili kontibon me ideja të veta, ku edhe arrihet zhvillimi i kompanisë.

Në kthim Lufthansa InTouch i ofron të punësuarve këtë:

-deshime në bileta për fluturime

-të ardhura motivuese, bonuse mujore në bazë të performancës gjer në 20% ku garantohet edhe ngritja e të ardhurave

-rreth modern dhe internacional

-aktivitete jashtë punës, trajnime të ndryshme e tjera

-mundësia e punësimit në qendra tjera të Lufthansa InTouch

-ndihmë për risistemim (strehim të siguruar për 3 muaj të para dhe mbulesa e kostos për udhëtim)

-ndihmë për marrjen e lejes së punës për shtetasit jashtë zonës së EU

Image
Të interesuar për t'u bërë pjesë e kësaj skuadre?

Konsulentët tanë të punësuar në qendrën e përdoruesit janë kantakti primar për të gjithë pasagjerët e Lufthanses. Ata janë të përcaktuar për drejtimin e pyetjeve telefonike në lidhje me renditjen e rezervimeve fluturuese, regjistrimet telefonike (check-in), shitjen e biletave dhe sherbime tjera. Çdo komunikim me pasagjerë zhvillohet në gjuhën angleze, gjermane dhe italiane. Nga kandidatët krahas gjuhës angleze kërkohet edhe një gjuhë tjetër (germane apo italishte), poashtu dhe shkathësi në komunikim. Bazën e njohurive në kompjuter dhe gatishmëri për të mesuar mëtej.

Disa nga obligimet që këto detyra nënkuptojnë janë: afrimi i përkrahjes së pasagjerëve në lidhje me rezervime fluturuese, shpërblimet e programit frequent flyer, shitja e biletave dhe shërbimet tjera që kjo kompani ndërkombëtare ofron.

Nëse ju konsideroni që bash ju jeni ideal për këtë pozitë, mos hezitoni lajmërohuni!

Agjencioni Posao.ba është partner zyrtar në Ballkan për ndërmjetsimin e punësimit për kompaninë Lufthansa InTouch.

Welcome on board!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...