Haradinaj: Nuk e kam ftuar Vlora Çitakun në takim në SHBA, ka ardhë vetë - Bota Sot
Haradinaj: Nuk e kam ftuar Vlora Çitakun në takim në SHBA, ka ardhë vetë

Aktuale

Haradinaj: Nuk e kam ftuar Vlora Çitakun në takim në SHBA, ka ardhë vetë

Më: 10 prill 2019 Në ora: 20:20
Ramush Haradinaj

Kryeministri i vend, Ramush Haradinaj këto ditë ka qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku në publik nuk ka dal asnjë dëshmi për takime me zyretarë të lartë të SHBA-ve, por kryesishtë ka qenë i pritur nga qytetarë shqiptarë që jetojnë atje.

Kryeministri Haradinaj atje e ka takuar edhe ambasadoren e Republikës së Kosovës Vlora Çitakun, për të cilën kohë më parë kishte thënë se është më shumë ambasadore e Presidentit Thaçi, sesa e Republikës së Kosovës.

Ndërkohë në një intervistë të dhënë për “Rubikon” ai ka duke folur për vizitën e tij në SHBA, ai ka thënë se e vlerëson punën e ambasadorës në disa aspekte, kur i ka thënë ato fjalë për atë, nuk i ka thënë gabimish dhe vazhdon të mendoj se duhet që vendi të përfaqësohet dinjitetshëm dhë të përfaqësohet vetëm vendi, e jo agjendat e caktuara.

“Unë e rrespektoj punën e ambasadores Çitaku, ka pas performancë të mirë në disa sesione të Këshillit të Sigurimit, por unë vazhdoj të kem vërejtjet e mia. Unë nuk e kam ftuar atë në takim, por e vlerëson që e ka parë të arsyeshme që të udhëtoj nga Washingtoni të më takoj”, ka thënë Haradinaj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...