Pacolli jep një lajm për vizat nga Gjermania - Bota Sot
Pacolli jep një lajm për vizat nga Gjermania

Aktuale

Pacolli jep një lajm për vizat nga Gjermania

Nga: Z.B Më: 12 prill 2019 Në ora: 09:29
Pamje nga takimi

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se, ka zhvilluar një takim me, ministrin e jashtëm gjerman Heiko Mass, përcjell “Bota sot”.

Pacolli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se, Gjermania me të gjithë mekanizmat e saj mbështet plotësisht liberalizimin e vizave për Kosovën

Postimi i plotë:

Lajm fantastik nga ministri i jashtëm gjerman, Mass.

Në Varshavë, zhvillova një takim bilateral me ministrin e jashtëm gjerman Heiko Mass, i cili tashmë konfirmoi se Gjermania me të gjithë mekanizmat e saj mbështet plotësisht liberalizimin e vizave për Kosovën. Partnerë si Gjermania, kanë ndihmuar clirimin, pavarësimin dhe shtetndërtimin e Kosovës, ndërsa sot na mbështesin në zhvillimin e vendit tonë. 🇽🇰🇩🇪

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...