Daut Haradinaj kërkon rezolutë për sanksionimin e fyerjes së luftës - Bota Sot
Daut Haradinaj kërkon rezolutë për sanksionimin e fyerjes së luftës

Aktuale

Daut Haradinaj kërkon rezolutë për sanksionimin e fyerjes së luftës

Më: 12 prill 2019 Në ora: 11:52
Daut Haradinaj

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, i ka reaguar liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ku ky i fundit tha se kryeministri bën gjeste patriotike vetëm në kohë krizash për qeverinë.

Haradinaj tha se e kanë shkarkuar ministrin e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Ivan Teodosijeviç, me një SMS, meqë e ka fyer popullin.

Deputeti Daut Haradinaj tha se nuk duhet të luhet me të drejtën e flortorës sepse është e pandershme.

Haradinaj: Duhet të nxirret rezolutë ku sanksionohet fyerja e luftës sonë për liri

“Miku im Albin shumë po kritikon po thotë që po fshehin patriotizmat kur ka kriza, nuk është ashtu. Unë kam protestuar me shkarku Jabllanoviçin, me javë e me muaj, ndërsa sot është dashtë me ja shkruar një SMS ministrit me i thënë shko në shtëpi sepse e ke fyer popullin. Mendoj që ju sot është mirë me e nxjerrë një rezolutë me të cilën sanksionohet fyerja e luftës sonë për liri. Me u çu me propozu, ne e japim votën ‘për’ dhe kushdo që e fyen përpjekjen tonë për liri, kur ka filluar, luftën e fundit, sakrificën tonë, jemi të gatshëm me votuar, dhe jo tash të luajmë me të drejtë të foltores sepse është e pandershme”, deklaroi Haradinaj.

Ai tha se i kanë marrë masat aq sa kanë kompetenca dhe tha se janë të gatshëm që çdo herë të veprojnë njëjtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...