Diskutohet për progresin dhe sfidat e zbatimit të MSA-së - Bota Sot
Diskutohet për progresin dhe sfidat e zbatimit të MSA-së

Aktuale

Diskutohet për progresin dhe sfidat e zbatimit të MSA-së

Më: 15 prill 2019 Në ora: 05:59
Arkiv

Me qëllim të ofrimit të njohurive rreth Përfitimit nga Marrëveshja e Stabilizim - Asociimit, Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë në bashkëpunim me Ministrinë e Integrimit Evropian, do të organizoj diskutim në panel, me temën "Përfitimi nga MSA" me fokus në progresin dhe sfidat e zbatimit të MSA-së. 

Diskutimi zhvillohet në kuadër të projektit të financuar nga BE-ja "Mbështetje për komunikimin e procesit të integrimit në BE" që synon promovimin e standardeve të BE-së në katër sektorë prioritarë: Mbrojtja e Konsumatorit, Bujqësia, Siguria e Ushqimit dhe Siguria në Punë në kuadër të MSA-së.

Hapja e tryezës së diskutimit behet nga Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova dhe Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha  

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...