Veseli deputetëve: Me dëshirë jeni në Kuvend, i keni disa obligime para qytetarëve - Bota Sot
Veseli deputetëve: Me dëshirë jeni në Kuvend, i keni disa obligime para qytetarëve

Aktuale

Veseli deputetëve: Me dëshirë jeni në Kuvend, i keni disa obligime para qytetarëve

Më: 15 prill 2019 Në ora: 11:20
Kadri Veseli

Kuvendi i Kosovës nuk po mund ta vazhdojë sot seancat e papërfunduara të datave 30 janar, 28 shkurt, 7, 12 dhe 13 mars, të cilat ishin paraparë për 11 prill, por që u shtynë për shkak të mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme mbi migrimin e të rinjve.

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka thënë se deputetët është mirë që të vinë në seancën e Kuvendit dhe të mos malltretohen këta 40 deputetë duke pritur.

Ai tha se deputetët po i thërret populli dhe qytetarët e Kosovës pasi i kanë disa obligime.

“Janë 40 deputetë në sallë, është mirë me na dhanë gjendjen edhe mos të malltretohen këta në sallë, ne do të presim 10 minuta në sallë, deputetët që janë brenda ambienteve të Kuvendit i thërret populli, i thërrasin qytetarët e Kosovës, i kanë do obligime, me dëshirë jena sjell”, tha Veseli.

Deputetët para vetes kanë për shqyrtim gjithsej 51 pika dhe pritet të jetë një seancë maratonike sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...