LDK e mbështetë rezolutën për sanksione për krimet serbe - Bota Sot
LDK e mbështetë rezolutën për sanksione për krimet serbe

Aktuale

LDK e mbështetë rezolutën për sanksione për krimet serbe

Më: 15 prill 2019 Në ora: 11:41
Avdullah Hoti

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar edhe kjo parti e mbështes themelimin e një rezolute për sanksionet ndaj krimeve serbe.

Ai ka kërkuar që kjo rezolutë të jetë në frymën e parlamentit evropian dhe të jetë e pranueshme për të gjithë deputetë e Kuvendit të Kosovës.

Hoti: E mbështesim dhe e delegojmë Armend Zemanjn

“Ne e mbështesim plotësisht dhe ne do ta delegojmë deputetin Armend Zemanj që është zëvendëskryetar i grupit parlamentar dhe shpresoj që në konsultim me të gjitha grupet parlamentare të nxirret një rezolutë në frymën edhe të rezolutave të Parlamentit Evropian, i cili ka dënuar masakrën në Srebrenicë e plotë vendeve të tjera,shpresoj se do të nxjerrim një rezolutë që është e pranueshme për të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës”, tha Hoti.

Krijimi i një rezolutë të tillë u propozua nga shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...