Hoxhaj: Kosova nuk do të ndalet derisa përgjegjësit të sillen para drejtësisë - Bota Sot
Hoxhaj: Kosova nuk do të ndalet derisa përgjegjësit të sillen para drejtësisë

Aktuale

Hoxhaj: Kosova nuk do të ndalet derisa përgjegjësit të sillen para drejtësisë

Nga: Z.B Më: 15 prill 2019 Në ora: 17:54
Enver Hoxhaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përshëndetur deklaratën e Kuvendit të Kosovës, që u miratua sot, e cila kërkon zbardhjen e vrasjes së vëllezërve Bytyçi dhe dënimin e përgjegjësve për këtë krim, përcjell "Bota sot"

Hoxhaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se,Serbia duhet të ndalojë së mohuari krimet e saj në Kosovë dhe ta pranojë përgjegjësinë për fushatën e spastrimit etnik dhe mijëra viktima civile.

Postimi i plotë:

Miratimi i Deklaratës së Kuvendit të Kosovës në lidhje me vrasjen e vëllezërve Bytyçi, në seancën e sotme, duke kërkuar zbardhjen e rastit dhe dënimin e përgjegjësve për këtë krim, është hap jashtëzakonisht i rëndësishëm. Serbia duhet të ndalojë së mohuari krimet e saj në Kosovë dhe ta pranojë përgjegjësinë për fushatën e spastrimit etnik dhe mijëra viktima civile. Kosova nuk do të ndalet derisa përgjegjësit të sillen para drejtësisë.
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...