Pacolli: Vetëm kur pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme - Bota Sot
Pacolli: Vetëm kur pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme

Aktuale

Pacolli: Vetëm kur pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme

Më: 15 prill 2019 Në ora: 19:13
Behgjet Pacolli

Ai në një postim në Facebook shkruan se e vërteta e asaj kohe, qëndron mbi çfarëdo shtrembërime të kohës.

“Vetëm kur të pranohet e vërteta, ne mund të besojmë thellë se paqja e qëndrueshme, i ka zënë vendin tendencave traumatike”, shkruan Pacolli.

Komentet e kreut të diplomacisë kosovare vijnë pasi Ambasada amerikane në Prishtinë ka shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave nga lufta në Kosovë.

“Gjersa Kosova përkujton 20 vjetorin e mizorive të luftës, Ambasada e SHBA-ve shprehë ngushëllimet e sinqerta familjeve të viktimave. Të mohuarit e mizorive ofendon kujtimet për viktimat, i traumatizon familjet edhe më shumë, dhe minon përparimin në ndërtimin e një shteti demokratik dhe shumetnik”, thuhet ndër të tjera në deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...