Në Projektligjin për Punë nuk janë përfshirë lehonat - Bota Sot
Në Projektligjin për Punë nuk janë përfshirë lehonat

Aktuale

Në Projektligjin për Punë nuk janë përfshirë lehonat

Më: 15 prill 2019 Në ora: 20:26
Kuvendi i Kosovës

Kështu sipas ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, lehonat do të përfshihen në një ligj të veçantë, i cili ende nuk është gati për t’u shqyrtuar në Kuvend, por premtoi se së shpejti edhe ky ligj do të sjellët në Kuvend.

Po ashtu, edhe Projektligji për Punë, pas shumë diskutimesh nga deputetët në Kuvendin e Kosovës, nuk u votua për mungesë të kuorumit.

Kuvendi në vazhdim është duke diskutuar pikat e rendit të ditës, shqyrtimin e parë të Projektligjit për Pronën Publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...