Nuk shqyrtohet raporti për KPMM-në, mungojnë deputetët - Bota Sot
Nuk shqyrtohet raporti për KPMM-në, mungojnë deputetët

Aktuale

Nuk shqyrtohet raporti për KPMM-në, mungojnë deputetët

Më: 16 prill 2019 Në ora: 11:41
Foto nga takimi

Në Komisionin për Zhvillim Ekonomik nuk është shqyrtuar raporti vjetor i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale(KPMM) për vitin 2018.

Duke thënë se raporti për KPMM është mjaft me rëndësi për shqyrtim, kryetarja e Komisionit Sala Berisha- Shala tha se në mungesë të kuorumit nuk mund të diskutohet për këtë raport.

“Është e pakuptueshme që anëtarët  nuk vijnë në Komision”, tha Shala.

Në këtë komision kanë marr pjesë vetëm deputeti Lutfi Zharku dhe kryetarja e Komisionit, Sala Berisha - Shala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...