Selimi: UÇK-ja është zemër dhe vlerë e pacenueshme e Kosovës - Bota Sot
Selimi: UÇK-ja është zemër dhe vlerë e pacenueshme e Kosovës

Aktuale

Selimi: UÇK-ja është zemër dhe vlerë e pacenueshme e Kosovës

Nga: Z.B Më: 16 prill 2019 Në ora: 15:32
Foto

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, dhe njëri ndër themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Rexhep Selimi, ka kujtuar të rënët në Glogjan, përcjell, “Bota sot”.

Selimi përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se, në përvjetorin e 20-të, të rënies heroike të deshmorëve, Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Asim Halilaj dhe Luan Nimanaj.Tutje thotë se, duke kujtuar dhe nderuar heroizmin e tyre, poashtu sot kujtojme dhe nderojmë edhe luftetarin e Lirisë, Enver Haradinajn në 14 vjetorin e vrasjes.

Postimi i plotë:

Glogjan, 16 Prill

Në përvjetori e 20-të të rënies heroike të deshmorëve Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Asim Halilaj dhe Luan Nimanaj. Duke kujtuar dhe nderuar heroizmin e tyre, poashtu sot kujtojme dhe nderojmë edhe luftetarin e Lirisë Enver Haradinajn në 14 vjetorin e vrasjes.

UÇK-ja është zemër dhe vlerë e pacenueshme e Kosovës.
Që Kosova të jetë e fortë dhe UÇK-ja të jetë vlerë e pacenueshme, duhet të kemi edhe kufij të mbrojtur dhe sovranitet te pa cenueshem, poashtu.

Lavdi dëshmorëve të Lirisë!

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...