Videoja para 20 vjetësh ku Daut Haradinaj tregonte si iu vra vëllai - Bota Sot
Videoja para 20 vjetësh ku Daut Haradinaj tregonte si iu vra vëllai

Aktuale

Videoja para 20 vjetësh ku Daut Haradinaj tregonte si iu vra vëllai

Më: 16 prill 2019 Në ora: 17:02
Daut Haradinaj

Sot është deputet në Kuvendin e Kosovës, ndërsa siç dihet tashmë Daut Haradinaj ishte pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Dy vëllezërit e deputetit, Luan e Shkelzen Haradinaj janë dëshmor të kombit.

Një ndër dëshmorët e rënë në frontet e luftës është edhe djali i familjes Haradinaj, Shkëlzeni.

Në një video të rrallë të para 20 viteve, shihet Daut Haradinaj duke treguar se si u vra vëllai i tij Shkelzeni dhe si shoku i tij për t’i mos rënë në dorë forcave serbe kishte bërë vetëvrasje.

Haradinaj në këtë videon tregon edhe se si kishin mbetur pa municion ushtarët e UÇK-së, në momentin kur ishin përballur me forcat serbe

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...