Kuvendi mban një minutë heshtje për të vrarët në masakrën e Poklekut - Bota Sot
Kuvendi mban një minutë heshtje për të vrarët në masakrën e Poklekut

Aktuale

Kuvendi mban një minutë heshtje për të vrarët në masakrën e Poklekut

Më: 17 prill 2019 Në ora: 10:50
Ganimete Musliu

Kjo është bërë me kërkesë të deputetes së PDK-së Ganimete Musliu.

“Sot në Poklek të Drenasit përkujtohet masakra më e tmerrshme që ka ndodhur në Republikën e Kosovës gjatë  vitin 1999 ku 54 anëtarë të familjes Muqolli bashkë me mysafirë që i kanë pasë prezentë janë pushkatuar, karbonizuar, dhe një lopatë hi është varrosur në një varr të përbashkët nga 54 anëtarë. Konsideroj që sot në këtë Kuvend, duhet të mbahet një minutë heshtje për të gjithë të rënët në Poklek”, tha Musliu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...