Nëna e dëshmorit ka një mesazh të fortë për Haradinajn dhe Ahmetin - Bota Sot
Nëna e dëshmorit ka një mesazh të fortë për Haradinajn dhe Ahmetin

Aktuale

Nëna e dëshmorit ka një mesazh të fortë për Haradinajn dhe Ahmetin

Më: 18 prill 2019 Në ora: 13:36
Pamje nga takimi

Në Ditën e Dëshmorëve të Prishtinës, familjarët e tyre po shprehen të pakënaqur me trajtimin që po u bëhet varrezave nga institucionet.

Hyra Dini, nëna e dëshmorit, Rrahman Dini, gjatë homazheve të kryeministrit dhe kryetarit të Prishtinës, i ka kritikuar këta të fundit, duke iu thënë se premtimet e tyre kanë mbetur vetëm në letër.

Hyra Dini: Vetë keni premtuar se i rregulloni

Jetën këta e kanë dhënë për qita, e jo me met në baltë....”Jo jo, duhet me rregulluar... besoj që rregullohet...

“Inshalla se jam smu tu i dhanë votën atij edhe ju hiç nuk po gërzhiti...

“Jo jo gërrzitet... duhet pak me urgjencë me u krye projekti...

“E kemi në ministri projektin...

“Amanet këta ki me e rregulluar, se vet ke premtuar që e ndreqi... ose po e rregullojmë vet ... marre disa me i rregulluar disa jo... inshalla i ndreqni, inshalla nuk harroni, e mos rrokni 100 tjera telashe, rregulloni një herë këto”, tha ajo

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...